Õhtu mererannikul

Jõudsin lõpuks nii kaugele, et proovisin ära kuidas mu Canon 7D video salvestamisel hakkama saab.

Pildi üle nuriseda ei oska, see on mu arust väga hea. Küll aga on kaamera enda mikrofon ülitundlik ja jäädvustab iga sammu lumel või jope sahina. Ja soovida jätab ka mu statiiv, mille lööb kõikuma isegi natuke tugevam tuuleiil, käega kaamera puutumisest rääkimata.

Äkki oskab keegi soovitada mõnd mikrofoni, mis ei oleks väga kallis, aga mis oleks kaamera enda omast nii palju parem, et nõrgemad tuulepuhangud ning iga minu liigutus või hingetõmme heliribale ei jäädvustuks?

Objektiiv oli kogu filmimise käigus 300mm f4.0 + 1.4 extender.

Kommentaarid
Eero

Pilt on super aga staatiline. Liikuvaid objekte ei saa üles võtta?

Aivar

Saab ikka, aga sellise objektiiviga filmides on iga väiksemgi vibratsioon või värin väga hästi näha – seega käest ei tee ja minu statiiv ei pöörle eriti sujuvalt. Hangi mulle korralik statiiv, siis võin isegi mõne linnu taevas “träkkimist” proovida :)

Käsitsi fokuseerimine ekraani järgi on ka natuke aeglane, aga eks rohkem tehes muutuvad oskused selles osas ka paremaks.

ekstremist

Sul on built-in mikker? Tavaliselt tuulekahinat võetakse maha selle svammiga/karvatuustiga ümber mikrofoni. Mida ta teeb, on see, et pidurdab tuulehoo nii maha, et see ei saa mikrofoni sõrestikus viliseda.

Aivar

Jah, kaameral on sisseehitatud mikker, mis on jube äkiline. Ma tahaks mingit sellist, mis selja taha ei kuuleks e. siis oleks suunatav või kuidas neid nimetatakse. Ja et natuke kannataks ka tuult, kui väljas filmida. Selle jaoks siis need svammist või karased katted. Tead äkki mõnda soovitada?
Madalaid helisid võiks ka olla võimeline jäädvustama. Väga odavad ei ole neid sagedusi võimelised kuulma.

Lisa kommentaar »