Kopli poolsaar vol. 2

Kopli poolsaar peale loojangut

Vigade parandus juba varem avaldatud Kopli poolsaare pildile. Tol korral juhiti kommentaarides mu tähelepanu sellele, et pilt oli üleliia sinine. Esimese hooga ei lasknud ma end sellest segada ja arvasin, et peale loojangut ongi natuke sinisem ja kõik on korras.

Mõni aeg hiljem taas peale loojangut ei õnnestunud mul kuidagi pilte päris õigete toonidega saada. Seda enam, et sel korral üritasin teadlikult jälgida värve looduses ja siis neid võrrelda hiljem arvutis olevatega. Aga ekraanil tundusid kõik värvid väga valed hoolimata sellest kuidas ma seda ka paremaks teha üritasin.

Veebist otsides jõudsin kiiresti lahenduseni – loojangujärgselt on langeva valguse värvitemperatuur 10 000 – 12 000 kelvinit. Selle teadmisega white balance‘it paika pannes muutus lumi valgemaks ning sinine varjund pildilt kadus.

Kokkuvõttes olen nüüd valge tasakaaluga palju suurem sõber kui enne.

Kommentaarid
Giga

Kuhu sa teravustasid? F22 tundub mulle endiselt liiga kinnisena, kuna kuuldavasti hakkab kinnisemast avast kui F8-F11, pilt taas kehvemaks minema. Ei tule hetkel selle nähtuse nimi täpselt meelde.
Hüperfokaaltasapind on üks tore asi, mis asja paremaks teeb.

Aivar

AF point on kõige kõrgema torni peal. Avaga ei õnnestu mul enam järeltöötlusega midagi muuta.

Hüperfokaalsusega mõtlesid seda teemat?
http://en.wikipedia.org/wiki/Hyperfocal_distance

Giga

Seda sama teemat mõtlesingi jah.

Lisa kommentaar »