Mobiil-ID makse terminal vol. 1

Veidi rohkem kui kuu aega tagasi kirjutasin oma ideest kasutada Mobiil-ID’d maksevahendina.  Ja kuna see idee mulle jätkuvalt väga meeldib  ning olen samal ajal lõpetamas ka oma magistriõpinguid Tallinna Tehnikaülikoolis, siis otsustasin need kaks asja omavahel ühendada ja sellel teemal ka oma lõputöö teha.

Magistritöö käigus on eesmärk valmis meisterdada Mobiil-ID makse prototüüp, mis koosneks kõikidest vajalikest osadest:

  • Mobiil-ID makse terminal
  • driver terminali juhtimiseks
  • Mobiil-ID makse keskuse tarkvara, mis pakub makse teenuse vahendust poodidele
  • oma hästi lihtne internetipank, kus oleks võimalik teenusega liituda, vaadata väljavõtet ja laadida alla makse tšekke
  • hästi lihtne kassasüsteem (demo eesmärgil)

Esimesed sammud on tehtud – kõik vajalikud osad terminali kokku panemiseks on internetist tellitud ning kätte saadud. Isegi kokku on pandud, aga selle teo au kuulub Markole, sest mu enda oskustest jääb selle juures veidi väheks.

Kiibile laetud tarkvara on veel veidi poolik, aga natuke saab juba teha. Näiteks terminali koosseisu kuuluvalt klaviatuurilt trükkida ekraanile KOMM.

Eile alanud õppepuhkuse esimesel päeval jõudsin juba kirjutada ka esimesed read Scala koodi, millest peaks saama MID makse keskus. Enamus päevast kulus siiski erinevate IDE’de katsetamisele, millest paljud ei olnud üldse kasutatavad.

Eclipse’le mõeldud Scala IDE tundus üldiselt kasutatav, aga mul ei õnnestunud vajalikke asju käima saada. Näiteks arvas ta, et mõnel klassil pole lihtsalt konstruktorit, kuigi see oli täitsa olemas. Ja muud sellised häirivad tegurid, mida ma kuidagi korda ei saanud.

Lõpuks vaatasin üle, et kas äkki on Intellij IDEA Scala Plugin uuemate versioonidega tööle saadud. Oli ja edasi läks kõik juba suhteliselt sujuvalt. Kõik töötas ja eks selle juures mängis oma osa ka harjumus seda IDEt igapäevasel kastutada.

Kommentaarid
Esimene Mobiil-ID makse

[…] Viimasest Mobiil-ID maksega seotud postitusest on möödunud ligi kuu, mis aga ei tähenda, et töö selle kallal lõppenud oleks. Selle parimaks tõestuseks on üleeilne ülimalt edukas õhtupoolik kui sain tehtud oma esimese Mobiil-ID makse. Järgnev jutt annabki ülevaate, kuidas makse toimib ning mis probleemid selle juures olnud on. […]

Mobiil-ID makse testikeskkond

[…] jõuab minuni ka makseterminali prototüüp, mida tuleks hakata kioski kassasüsteemile külge […]

Mobiil-ID makse tutvustus

[…] makse projekt on lisaks prototüübile valmis ka teenust tutvustava […]

Lisa kommentaar »